View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 17:19:58
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: ajutor!!!! Cum ies din faza de platou?

adica vrei sa-mi spui ca doctorul tau te tinea sub 800kcal/zi???inadmisibil asa ceva!iti mai dadea ceva pastile sau vitamine cumva??mie una mi se pare tare dubios cand un nutritzionist face prostia si imbolnaveste un pacient doar pentru a vedea pacientul ca a pierdut ceva cm .....dar in fine...nu-s doctor sa ma pronunt ...

papa macar 1000kcal/zi (cum a zis si Slabuta)..ti-as zice chiar 1200 dar sa te astepti sa pui ceva pe tine sau sa mai stagnezi un pic ...ca la infometarea la care ai fost nu m-ar surprinde nimic...vezi in semnatura am 2 link-uri ..te rog citeste-le.

in materie de sport...mai lasa greutatile deocamdata...eu cand mergeam la fitness antrenorul mi-a spus ca greutatile ar trebui sa vina DUPA ce ajungi cat de cat la formele dorite in centimetrii si vrei sa faci muschii mai evidenti si mai frumos conturati. Nu stiu cat de adevarata e vorba dar am simtit-o pe pielea mea odata ce faci "muschi peste grasime" ..greu mai dai jos in cm

asa cum bine ti-a spus Slabuta, schimba un pic sportul. Nu exagera. Fa o pauza de o saptamana in materie de sport...lasa corpul sa se odihneasca si obisnuiasca cu noua greutate si apoi reia sportul un pic diferit. Fie alte miscari, fie la alte intervale fie si la alta intensitate si ora din zi

nu uita de apa ...eu o beau cu zeama de lamaie ...ca altfel nu-mi place


Citat:
Anterior postat de Ileana Vezi mesajul
Hello!
Sunt noua pe aici!
Dar cred ca sunt in faza de platou...de 3 saptamani am dat jos doar 1kg 700gr...dar e adevarat in ultimul timp nu mai beau 2 l de apa pe zi...sa fie asta motivul stagnarii??
Merg la sala, nu trag de fiare foarte tare, dar fac exercitii cardio cam 1h, 1h30m de 4-5 ori pe sapt, iar cand nu merg la sala fac bazin cam 45 de min...(Ok, de 2 zile nu mai fac sport pt ca am exagerat cu soarele si am pielea efectiv distrusa si nu ma pot misca...astept ziua de maine sa ma refac complet pt a putea incepe din nou sportul)
Aplic regimul alimentar pe care mi l-a propus dr...e o dieta bazata mai mult pe proteine...ah, eu am inceput programul de slabit din 4 iunie si e adevarat ca e vizibil insa sunt un pic dezamagita de stagnare(desi sunt constienta ca acum va fi din ce in ce mai greu de dat jos...)
Imi place f tare forumul asta si am impresia ca ma motiveaza mai tare daca citesc povestirile voastre:p
Pup dulce!
Citat:
Anterior postat de Ileana Vezi mesajul
Hello again!
Multumesc foarte mult pentru raspunsul promt!
Ti-am luat sfatul in considerare si incepand de luni am schimbat meniul si acum am un aport caloric in jur de 800 de kcal pe zi. O sa ma tin de el vreo 2 saptamani sa vad daca functioneaza
PS:Imi poti spune cum pot verifica de cate kcal am nevoie pe zi pt a pierde 5 kg/luna. La calculatorul de calorii imi arata doar caloriile pt 0,5/sapt...
O sa revin cu detalii despre rezultate...
Va imbratisez pe toate
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat