Subiect: Inceput...
View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 08 aug 2009, 13:53:54
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: inceput...

Cris

si eu pana sa ma apuc de dieta ma gandeam foarte mult la pastile...de lenea sportului si groaza dietei.... si m-am apucat de am citit de toate pastilele... am intrat pe forumuri la discutii si aveam o lista cu cateva printre care si Xenical si alli. De Xenical m-am lecuit ca aici ai nevoie de prescriptie de la doctor si de alli m-am ingrozit de efectele secundare... ca de altfel dupa orice alta pastila.
Nu faptul ca pui la loc la intrerupere... ca eu sunt de parere ca perioada de mentinere e de aur ...ci de aparitia nodulilor la san, scurgeri anale, arsuri stomacale si dureri ca la menstruatie, dureri de cap etc
Am zis sa-mi incerc norocu cu dieta si sport si daca nu si nu iau Alli - ca aici e pe toate drumurile ca aspirina si apoi fac Liposuction. Spre surpriza mea placuta uite ca in 5 luni am dat jos mai bine de 25 de kilograme...si eu zic ca e bine, nu?
E greu... n-a zis nimeni ca e usor... sa rezisti tentatiilor, sa te ridici de pe canapea sa faci sport....sa gasesti timp sa iesi afara sa mergi/alergi min 30 min... sa nu papi paine sau cartofi prajiti....dar nu imposibil
Daca vrei intr-adevar rezultate frumoase tine-te de o dieta mai stricta dar bogata in vitamine, proteine si fibre si practica sport, nu exagerat dar nu-l neglija, ca la kilo tale ...ca si la ale mele.... cand incepi sa dai jos multe kilo incepe pielea sa se lase si ai nenorocul fie sa apara celulita urat, sa se zbarceasca pielea si/sau sa apara vergituri.Iar sportul insotit de hranirea pielii cu creme stopeaza aparitzia efectelor negative

Citat:
Anterior postat de cristina cristina Vezi mesajul
ms ms
da, deja am inceput sa nu il mai iau,merge si asa vad destul de bine zic eu, oricum nu il vedeam sa ma ajute din moment ce el ma ajuta sa elimin grasimile pe care ... nu le inghit

ms mult
pupici
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat