View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 23 nov 2010, 09:41:29
MadaTm's Avatar
MadaTm MadaTm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: dieta hipocalorica, nu foarte restrictiva
Date: 164cm, 50.4kg
Mesaje: 420
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs: La post, dar sanatos!

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Maaama, ce te invidiez MadaTm pentru pastravul de ieri! Aici unde locuiesc eu nu exista nici macar un paraias -- decat cand ploua mult! Imi place si ca tu ai reusit ceva care mie nu-mi iese nici de frica: sa mananci putin seara tarziu, concentrandu-te in schimb pe MD si pranz. Bravo tie!

Am si adoptat unele dintre retetele/strategiile tale de post! Imi pare rau numai ca nu ti-am gasit jurnalul ca sa te mai intreb de sanatate si alte celea

Va aduc aminte: in fiecare saptamana incepem cu un post nou, deci nu mai trebuie sa ne citam propriile meniuri din zilele precedente. E mai comod asa, nu?

Va pup dulce. Curaj si celorlalte slabute: nu-i timpul pierdut ca sa participati cu noi la concurs!

Cu mult drag,
Cristina
Esti o draguta - a fost delicios pastravul intr-adevar, mai ales cu mujdei (mie-mi place la nebunie usturoiul). In legatura cu mancatul seara, eu m-am cam dezobisnuit de mancat seara, acum incerc totusi sa mananc ceva pentru ca sunt constienta ca trebuie sa existe si o cina. Din pacate eu am senzatia ca daca mananc seara (chiar si putin) dimineata ma simt cu burta mai umflata si ma cam indispune asta, dar ce sa fac?! trebuie sa mancam si de cina ceva (eu din ce am vazut mananc cam putin seara dar ma bucur ca am reusit sa mananc ceva)

Din pacate am observat ca aproape in fiecare zi (cand nu mananc peste) am prea putine proteine in meniu si nu prea am de unde sa le iau. Daca de exemplu as manca alune care au proteine ar fi ok, dar au si foarte multe grasimi (si as avea prea multe grasimi). Incerc totusi sa nu am prea multi carbo, ca grasimi cam tot timpul am mai multe .

Tocmai am vazut ca si azi e dezlegare la peste... o sa vad ce voi manca azi, ca as mai avea chef de ceva peste (de data asta fara mujdei ca n-as vrea sa raman singura in birou

Sa ai spor!
Răspuns cu citat