View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 30 nov 2009, 20:44:00
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Lightbulb Re: help:-s

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Buna Curly
Eu sunt Iulia, am 21 de ani Asta vara am vrut sa slabesc gandind exact ca tine. Sanatatea pe locul 2, eu iau pastile pentru ca trebuie sa slabesc. Am luat pastile o luna si am slabit 6 kg. Dupa aceasta luna... nu intelegeam de ce mi se umfla vasele de sange de pe picioare si de ce simt durere cand merg la baie, de ce curge sange.... Aveam varice si hemoroizi. Nelinistita,am inceput sa caut pe net remedii pentru "problemele" mele... si am aflat ca <prietenele> mele, pastilele, mi-au facut acest cadou ingrozitor.
De cand am descoperit forumul Slabute am inceput sa slabesc sanatos si problemele mele s-au atenuat sau au disparut.
Sfatul meu sincert si dezinteresat este sa pui sanatatea pe primul loc si sa slabesti incet si sigur. O prietena care a luat pastilele astea s-a ingrasat cu 4 kg dupa ce le-a luat. Chiar nu merita...
:-| sanatatea mea parca mai urca un loc in clasamentul prioritatilor,dupa ce am aflat asta
Nu as fi putut crede ca niste pastile naturiste au fost in stare de asa ceva par asa de inofensive in cutiuta
Bine,cred ca nu mai vreau pastile
Multumesc mult pentru sfaturi
Iulia, sper ca ai depasit problemele cauzate de pastilele de slabit si ca acum totul e bine
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]