View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 03 mar 2009, 11:24:39
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Bianca Vezi mesajul
Bine ai venit Cora in casuta mea si pe acest forum.

Multumesc de urari..incerc sa imi pastrez "hotararea" pentru toata viata caci altfel nu ma voi mentine niciodata...am incercat prea multe diete si dupa ce le "terminam" incepeam sa pun la loc..si de fiecare data mai multe kilograme...a durat mult (vreo 10 ani) sa imi dau seama ca am nevoie de un stil de viata daca vreau sa arat bine nu de diete...asa ca asta incerc sa realizez...

Noul stil de viata ma ajuta forte mult...pentru ca nu ma mai demoralizez asa usor...uite de exemplu aseara..am fost la dentist si am stat foarte mult la coada...am ajuns acasa la 8.30 rupa de foame..am mancat un castronel de ciorbica de vacuta... dupa vreo ora al meu pofticos s-a apucat sa manace in camera branza topita si mi-a facut pofta...asa ca am gustat (tot triunghiul) - de obicei asta era motiv de suparare pentru mine si in unele cazuri motiv de renuntat la dieta..ieri am mancat branzica..mi-a picat foarte bine si nu am regretat o secunda..si azi dimineata..mult asteptatul 90 a venit ...cu toata ca aseara am mancat ceva "interzis" nu m-a afectat deloc si eu am continuat sa slabesc

Ce mult am scris...vroiam sa iti zic de fapt bun venit si sa te mai invit pe aici
Neata Bianca! Neata Cora! Hai ca m-am trezit si eu

Iar dam petrecere, esti la 90 Suuuper, suuuuper!
Cum mi-ai spus tu ieri, asa ti-o spun si eu azi, un triunghi de branza topita nu e capat de tara, bine ca nu ai mincat o cutie

Sa iti schimbi la status in 90 Sunt nerabdatoare sa scazi sub 90
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii