View Single Post
  #1905 (permalink)  
Vechi 15 nov 2010, 13:30:30
Purple flower's Avatar
Purple flower Purple flower este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Intervin si eu in casuta voastra Monti, cu toate ca nu tin Monti, dar merg pe principii low-carb moderate.
Purple flower, ai mare dreptate, gustul trebuie educat, cand vrem ceva "nepermis" sa ne orientam spre dulciuri sau bunatati de dieta - sunt la fel, poate mai gustoase decat porcariile din comert. Daca le amesteca, inventam sunt delicioase.

Eu zilnic mananc "ceva bun" de dieta, asa am dat jos 4 kg. Imi amestec fructe proaspete cu branza slaba sau mananc ciocolata fara zahar, amaruie, dovleac copt, inventez retete de prajituri cat mai simple, fara faina.
Nu simt ca tin dieta, dar da, si dupa 5 luni fara zahar am momente rare cand mai poftesc. E de munca dar e si rasplata.
Buna Tina...bine ai venit in vizita la noi in casuta...!
Sunt deacord cu tine, exista destule lucruri pe care le putem manca la dieta si care nu ne ingrasa ..... eu cel putin nu as fi mancat in viata mea la dieta gem sau ciocolata neagra , sau mere coapte pe care am invatat sa le fac de la fete.... deasemenea se poate amesteca laptele cu ovaz si cu fructe uscate ....
Eu in general din cauza duclurilor renuntam la dieta mereu , pentru ca este normal ca nu poti toata viata sa nu mananci ceva dulce.... dar decand am descoperit dulciurile astea conforme la Monti e super ok , chiar nu am pofte de altceva .... poate mi-ar place o inghetata , nu zic ca nu , dar incerc sa mai rabd o perioada pana la mentinere cand nu o sa imi refuz placerea asta odata la nu stiu cat timp...
Felicitari pentru kg pierdute ! In 5 luni ai slabit doar 4 kg sau cum , ca nu inteleg?
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]