Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #191 (permalink)  
Vechi 22 ian 2010, 14:56:36
alexa.stan's Avatar
alexa.stan alexa.stan este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 96kg
Mesaje: 947
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de ioanna Vezi mesajul
Da ,o sa merg si la dr.asa trebuie,ce sa mai...Acuma cat o sa slabesc e bine venit,.Astept cu nerabdare rezumatele tale!Problema e ca nu stiu ce sa mai mananc.as manaca ceva ,nu stiu ce,,,cred ca ceva bun,,,o feliuta de tort,,mmmmm ce bun ar fi!e mai greu acum in prima etapa cu restrictiile astea de anumite elimente,poate la mentinere va fi mai usor ,atat cat nu depasesc 60 carbo pe zi (parca 60,nu?)Spunea cineva ca organismul are memorie si dupa diete el tinde sa se aduca la kg de dinainte .isi aduce aminte cu 12 luni in urma.asa ca hai sa slabim ,dupa care sa ne mentinem 1 an si asa poatye uita si el de tot!!!,nu putea dupa ce am nascut sa-si aduca aminte ca aveam 50 kg??/).nu..........
Eu am scris asta.
Am citit-o in cartea Mihaelei Bilic, nutritionistul vedetelor.

Cu siguranta ca el si-a adus aminte, numai ca tu nu prea l-ai ajutat.
Daca gresesc sa-mi spui. Nu-mi place sa fac asta dar nu-mi ai dat de ales. Sunt convinsa ca ai o mica dependenta de cola. Care in canditati mari, adica peste 500 ml, pe zi ingrasa.

Si neajutandu-l el saracul, nu a putut face nimic, desta este mai simplu sa slabesti in primele luni, pana la primul an decand te-ai ingrasat.

Deasemenea eu pt mentinere iti recomand sa consulti dieta lui Montigniac. Are cam acelasi principiu, o gasesti pe forum. tre sa nu combini carbohiranti cu lipidele.

si eu m-am ingrasat tot cand ceva s-a schimbat in viata mea, dar invers fata de tie. Cand am inceput sa muncesc, si sa pap doar de 2 ori pe zi. La inceput am slabit putin dar apoi. uite ca am ajuns intr-un an si ceva cu 30 de kg pe mine. Nu macar ai un bebe sti un lucru, si la 160, si 60 de kg, nu-i exagerat. Adica nu mai ai picioruse de domnisoara cogheta ci de doamna in toata regula, Dar este bine ca vrei sa-ti vezi la greutatea initiala. De aceea pt ca nu mai ai mult. Ar trebui ca dupa ce dai jos 5 kg, sa incepi sa treci la faza doi, si tot asa pana la mentinere. Ca sa-ti fie mai usor.

Faci sport. asta te-ar ajuta mult. Gandestete ca tu erai obisnuita sa muncesti mult. acum stai cu bebe, acasa, si... nu prea mai esti chiar asa de activa.

Incearca sa incet incet sa adopti o alimentatie sanatoasa. Fara cola. (uite cine vb, adineari baloseam, la propriu). spune-mi cam cum era o zi obisnuita la tine intainte de atkins.
__________________
Acum suntem doi, si invatam sa papam sanatos.


Jurnal Alexa.Stan
http://forum.slabute.ro/sunt-insarci...10-a-3639.html
Răspuns cu citat