View Single Post
  #1979 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 00:14:12
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de bybysor Vezi mesajul
pai da lara ai dreptate in tot ce zici dc crezi ca eu nu constientizez lucrul acesta stiu ca nu e bn cum stiam si inainte cand bagam cat intr.un spital in mine si apoi vomam tot asa si acum stiu si ma simt f slabita nui bn dar mie frica sa nu stiu sa ma opresc la timp.pt ca in primele sapt de dieta eu am mai recurs la vechiul si prost obicei.din acest motiv fac aceasta dieta nu zic ca nu.mi doresc sa slabesc dar nu neaparat cu asa dieta ca pot zice ca e uneori ca o pedeapsa ma pedepsesc singura.din cela 7 zile a unei sapt doar 2 sunt mai bune pt mn ca pot manca peste in rest fructe si legume
pai mai Byby eu ti-am mai zis tie usor usor tu trebuie sa iti invingi teama de mancare....stiu k nu va fi usor asa cum nu a fost usor nici sa renunti la obiceiul tau prost....dar TREBUIE sa o faci....pt k slabitul si mentinerea nu inseamna foame...pedeapsa....inseamna mancat sanatos si ponderat...ia-ti o bici un stepper ceva sau incepi si fa ceva sport sunt multe filmulete pe aici pt a te simti mai impacata cu tine pt k o sa indraznesti sa mananci....si trebuie sa incepi sa papi putin cate putin....poate vei mai da si gres in sensul k poate uneori nu vei avea controlul la tine....dar poti recupera prin sport....si asa cu pasi mici vei invata sa te controlezi....asa cum faci tu akm aduni o gramada de frustrari si imi e teama pt tine de momentul cand frustrarile astea vor prinde glas....hai te rog eu fa-ti curaj si pune mana si mananca....eu si celelate fete iti suntem alaturi si te vom sustine tot timpul....eu cred in tine si stiu k ai sa poti,ai sa gasesti puterea sa te opresti esti doar prea speriata ca sa accepti asta....ai reusit sa scapi de chestia mai grava...ai avut puterea sa renunti la obiceiul tau prost asa vei reusi sa inveti din nou sa mananci
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......