Subiect: Jurnal Anycyk90
View Single Post
  #198 (permalink)  
Vechi 17 iul 2012, 18:43:46
coco23's Avatar
coco23 coco23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anycyk90

Succesul se obtine cu pasi mici scrie si meniurile.

Nu cred ca laptele eo problema, sa nu fie mai mult de 2% grasime.

Bravo pt sport.

Alege mai degraba masajul si nu cremele anticelulita ca nu au cine stie ce efect alea...

Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Ziua de azi a fost bunicica....dar prezenta gemului nu a lipsit aici mai trebuie lucrat.Mai nou am observat ca beau lapte(chiar si 1L pe post de apa din frigider,iar nu e bine!)Hm...
Am facut si 90 de min sport,deci ma simt impacata cat de cat.
De maine am sa incerc sa-mi scriu meniurile,abaterile pentru a putea fi monitorizata si sprijinita pentru rezultate optime.
Indeosebi cu celulita am problema Aici incerc sa ma dau cu creme,sper sa dea roade...

E tare bine ca nu te simti vinovata asta e super

Astept meniuri
Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Neatza!

Dupa cum am promis,de azi imi voi trece meniurile treptat si la finalul zilei si sportul.Asa, imi va fi mult mai usor sa vad unde gresesc(nu de park nu as stii ).
Recunosc ca de mult nu am mai calculat caloriile si sunt alimente care nu le gasesc dar le trec cu apoximatie.Inainte tineam cont de combinarea corecta a alimentelor.Voi incerca sa tin cont si de asta,dar nu atat de drastic cum era inainte.Pentru ca daca am pofta si mananc altceva decat organismul imi cere,nu risc decat sa pap si alimentul inlocuitor si alimentul inlocuit.Mna,asta era in trecut,acum asta nu-mi mai lipseste
Ceea ce ma bucura este faptul ca sentimentul de vinovatie si regret nu persista,incerc s-o inlatur.
Inainte de toate mi-am propus sa invat cum sa am o alimentatie adecvata,mese regulate,ordonate si apoi sa-mi conturez silueta.
Este mult mai important pentru mine sa tratez cauza pentru ca astfel voi trata implicit si efectul.
Dar cred k multe dintre noi isi doreste asta...
Cred k m-am lamentat cam mult nu?

Va imbratisez cu drag
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]