View Single Post
  #1985 (permalink)  
Vechi 23 nov 2013, 11:56:06
valeriaheres's Avatar
valeriaheres valeriaheres este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 62
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Drag Jurnal .....cred ca ma urasti ....te-am parasit ..dar din motive zic eu intemeiate.......Nu, nu mi-am revenit ..nu este cum, deoacamdata , dar o sa incerc sa mai intru pe aici ca sa mai prind puteri .....ambitie , de la fetele mele dragi !
Am incercat de luni , cate putina restrictie din toate .....vad ca merge cumva ......nu mai promit nimic pentru ca sunt o lasa !!!!!! Pup pe toata lumea !!!!!
Draga Vio! nu am mai scris aproape nimic pe la nimeni, doar Rozicai cate o vorba doua acolo...
Vad ca esti tare suparata si coplestita de de unele lucruri care ti-au adus aceasta intristare...sti? intot deauna dupa rau vine si bine...asta este viata cu bune si rele...daca ar fi numai bine nu am simti ca traim desi deseori ne spunem ca toate necazurile trag la noi...sa ne incredem in Dumnezeu ca la el gasim alinare si solutii pentru grijile noastre...imi pare rau ca suferi asa mult.
Fi increzatoare si priveste cu optimism zilele ce vor veni...chiar si din umbra sunt alaturi de tine, sa nu crezi nicio clipa ca te-am uitat nici pe tine nici pe Mari.
Iti las gandurile mele bune! aaaaa!!! sa nu uit: pe curand!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html
Un suflet ratacit la margine de apa...!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2580 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1289 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui valeriaheres:
rozica1965 (23 nov 2013), vio ce doreste sa slabeasca (23 nov 2013)