View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 09 iun 2009, 19:37:44
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: ce dieta ma sfatuiti sa urmeZ?

Buna Al3xA,

In primul rand bine ai venit printre noi.

Eu am dat jos in 2 saptamani 5 kg fara o reteta anume... Mai exact pur si simplu am renuntat la dulciuri, la sare, la ulei(doar 2 lingurite de ulei de masline odata la 2-3 zile), la prajeli si mi-am calculat caloriile in asa fel inca sa am zilnic undeva in jur de 1000kcal... Asta nu inseamna ca nu am avut zile cu 600 si zile cu 1200... Dar media e undeva la 950-1000kcal pe zi...

Pe langa asta in fiecare zi cel putin 30-60 minute mers alert... Si cam odata la 2-3 zile 30-45 minute de gimnastica... Eu am facut din toate cate putin... Bine la greutatea ta sigur o sa poti face mult mai mult ca mine...

O alta chestie foarte importanta cam 2 l apa pe zi... apa plata... si cel mai important ultima masa fie ea cina sau o gustare inainte de culcare sa fie cum 3-4 ore inainte de culcare...

Acum separat un alt sfat... Dupa fiecare masa... cel putin 20 de minute a se sta in picioare sau pe scaun... A nu se sta in pat intinsa... ingreuneaza digestia... Eu una am simtit-o pe pielea mea...

Uite aici Concurs "ne pregatim pentru vara..." Regulament, rapoarte zilnice, punctaj vei gasi meniurile mele zilnice + ale altor fete din ultimile doua saptamani si nu numai...
Iar aici http://forum.slabute.ro/concursuri/c...-vara-431.html informatii despre meniuri + tras de urechi cand se greseste...

Dupa ce te hotarasti cu privire la modul in care vrei sa slabesti te asteptam si pe tine in concurs...

Si partea cea mai tare este calculatorul de calorii care iti va usura atat de mult orice dieta.... sa-l incerci e super... !!!!

Asteptam vesti de la tine...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]