View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 15 iun 2010, 13:43:18
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Rulada din piept de pui

Citat:
Anterior postat de sunshine Vezi mesajul
Ingrediente:
- piept de pui 180 gr
- 25 gr masline(fara samburi)
- 2 catei de usturoi
- urda 37 gr
- condimente( vegeta dietetica, sare, piper, boia de ardei iute, marar uscat, cimbru uscat, oregano uscat)

Se pun masline(cu samburi) la fiert 5 min. Se scot, se scurg, se scot samburii si se toaca marunt. Usturoiul se toaca marunt deasemeni. Pieptul de pui se curata bine de orice fir de grasime, se taie fasii subtirii, si se bate cu ciocanul de snitele usor. Intr-un bol amestecam toate condimentele, facem un mix. Ungem bine fiecare fasie de piept de pui cu acest mix. Pe fiecare fasie, punem intai maslinele, usturoiul si urda taiata si ea bastonase. Rulam cu grija pieptul de pui, in forma de rulada si prindem cu 2 , 3 scobitori. Se pune pe gratar. Se lasa la rumenit pe ambele parti, apoi se scot scobitorile si se mai lasa sa se rumeneasca bine si pe laterale.
Eu l-am servit alaturi de o salata din: salata verde, castraveti, ceapa verde, morcov, ardei gras. iammy
Lui iubi i-am umplut ruloul cu salam si cascava, iar pe deasupra l-am uns cu ulei de masline, sa nu inceapa iar sa "urle" ca il pun la regim ultima poza este cel cu cascaval
Calorii: Calorii Rulouri din piept de pui, by Sunshine
Poze:
Vai ce apetisant arata

Cum ajung acasa duminica, iau un puiut de tara si fac rulouri
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat