View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 09 mar 2011, 10:37:42
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Danie mami si viitoare mireasa

Bine ai venit printre noi!
In primul rand trebuie sa te scuturi de pesimismul asta care nu te ajuta cu nimic. Indiferent cate kilograme ai, tot tu esti, copilul tau te iubeste neconditonat, iar sotul tau...e langa tine, nu?
Apoi mai frunzareste forumul asta, sunt multe slabute care au dat jos mai bine de 40 de kilograme, deci se poate. Si nu trebuie sa fie un chin, daca alegi un mod de slabire inteligent. Nu apela la diete drastice - disociata, dieta cu supa de varza sau mai stiu eu ce minune - sunt boala curata. Mananca sanatos, trei mese pe zi si doua gustari, fara grasimi, prajeli, dulciuri cat mai rar, fara sucuri, cu cina la o ora rezonabila, limiteaza painea la 2-3 felii pe zi si fa abuz de cruditati.
Trebuie neaparat sa-ti controlezi pofta de dulce, aici ai de luptat cu tine insati. Sau, mai bine, trebuie sa inveti sa-ti satisfaci pofta de dulce numai gustand, fara sa devorezi tot.
Plus ceva miscare.
Trebuie sa mearga!!! Succes!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]