View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 21 iul 2011, 14:03:02
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Grupul centimetri

Cum problema mea sunt centimetrii de pe coapse, m-am gandit sa adun aici toate solutiile oferite de slabute pana acum.

Citat:
Anterior postat de anuk Vezi mesajul
Dar exista o solutie:cauta pe net, callanetics, sunt vreo 4-5 filmulete.Urmareste-le cu atentie,ca sa le intelegi,si dupa aceea fa-le pe cele pt coapse(thighs)si picioare,eventual.
OBLIGATORIU:nu fara cele cateva exercitii de incalzire!!!sunt chiar la inceputul programului 01 si sunt reluate si la 02.
Succes!
Exercitii pentru coapse inferioare

Exercitii pentru coapse in imagini

Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul
Ajuta alergatul si la pierderea surplusului de pe coapse,fund,burta,tot ce e cardio (banda,bicicleta)ajuta la ce ai tu nevoie.Ai grija si la alimentatie.
Pentru a slabi(si pt tonus) e nevoie de cardio, pentru tonifiere e nevoie si de diferite exercitii..Pentru coapse antreneaza cvadricepsul,pentru fund-fesierii
Exercitii pentru picioare frumoase - Coapse exterioare

Exercitii intense pentru fese si coapse

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Buna, exista la anumite sali niste aparate speciale pentru grasimea de pe interiorul coapsei. Sunt doua diferite, ca un fel de scaunele pe care stai si te cracanezi strangand si desfacand picioarele cu greutati. Opune rezistenta aparatul, nu stiu cum sa explic. Am fost duminica la sala si am lucrat exact muschii aia si acum abia pot sa merg deci e clar ca sunt foarte eficiente miscarile. Incearca sa gasesti o sala care sa aiba asa ceva, ajuta. Succes!
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat