Subiect: Jurnal Resli
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 18:01:16
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Resli

Citat:
Anterior postat de Resli Vezi mesajul
Buna slabutelor , as dori sa fac si eu parte din acest frumos colectiv
Ma numesc Dana , am 28 de ani si sunt mamica de 1 an de zile , nu m-am ingrasat foarte tare in timpul sarcinii dar dupa am pus 20 kg din cauza faptului ca am prins perioada de iarna cu bebe mic nu am putut face mare lucru si socrii mei ne-au cumparat 2 porci .. imaginati-va plus ca m-am apucat de fumat iar dupa ce am terminat cu alaptatul si cu fumatul vine si cafeaua indulcita si cola si dulciuri si mancaruri nesanatoase , dar de 1 luna m-am lasat de fumat si m-am apucat de slabit si de facut sport . Am hotarat totodata sa si tin post miercurea si vinerea ca sa ma scot carnea din sistem, am inlocuit carnea grasa cu piept de pui si curcan si painea alba cu paine facuta in casa de secara, uleiul de floarea soarelui cu ulei de masline si dulciurile cu pofta in cui .
De exemplu azi cand m-am trezit am baut 1 cana de ceai verde ( care e substitutul cafelei de cand nu mai fumez) , 1 L de ceai 3 frati patati pentru ten si dezintoxicare , dupa care la 9.30 am alergat 5 km (am banda acasa) , la 10.10 am mancat 3 felii de paine prajita cu niste fasole batuta la 15.00 o portie de varza calita cu mamaliga si probabil voi mai manca inca o portie de varza caci dupa ora 19.00 nu mai mananc nimic , si dupa ce adoarme bebe mai fac o tura de 3-4 km de alergare . A si beau cel putin 3 L de apa pe zi .. si cam asa o tin zilnic de 1 luna , bineinteles schimb meniul dar ca si calorii pe acolo sunt mai mult sau mai putin . Astept parerile voastre , va pup
Buna Dana si bine ai venit printre noi
Multa sanatate copilasului tau.

Sunt reguli de bun simt cele pe care ti le-ai propus, iti doresc sa te tii de ele cat mai mult.

M-am uitat pe meniul tau:
Painea prajita este foarte prajita sau doar putin uscata?
Cam ce portii de mancare ai? Ajungi la minimul de 1000 kcal/zi?
Ce rezultate ai obtinut pana acum?

Felicitari pentru activitatea fizica, este foarte bine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii