Subiect: Jurnal Alexiss1
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 30 oct 2011, 09:37:50
laurra's Avatar
laurra laurra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexiss1

Citat:
Anterior postat de Alexiss1 Vezi mesajul
Buna!Sunt Alexandra,am 14 ani si sunt din Sibiu.Astazi m-am inregistrat pe acest site,dupa ce am urmarit povestile a catorva slabute.Cel mai mult mi-a placut povestea lui Adina14,insa asta nu inseamna ca celelalte fete nu au facut o treaba buna.
Asa m-am ambitionat si eu!Deci am 1.60 si 57 de kg.Este cea mai mare greutate pe care am atins-o.Pfff...Cand am vazut aceste cifre pe cantar azi am intrat in depresieEh,nici chiar asa dar nici bine nu mi-a picat
Deci de luni(31 octombrie),pana in decembrie,sper sa slabesc.
Planul meu: Numai mananc dulciuri,prajeli,paine multa si numai beau sucuri.Sport o sa fac in weekend si la orele de sportAsta insemnand 4 ore pe saptamana.
Cam atat!Urati-mi succes!

E un plan bun Alexis daca elimini ce ai spus mai sus din alimentatie sigur o sa slabesti.Succes si sa fii atenta si la calorii sa nu mananci prea putin sau prea mult.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]