View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 09:48:17
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Talking Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de AndreeaOana Vezi mesajul
Sa stii ca am exact, exact aceeasi problema.Daca nu mai mare.Pentru ca eu substitui mancarea cu dulciurile.In fiecare zi imi zic:de azi incep dieta...si daca ziua mananc un obiect pe care eu il consider gresit(si sigur mananc) zic ca tin eu de maine.Si incerc dar vointa mea se duce in fata primei bucatele de ciocolata.
Si asa in fiecare zi sunt din nou la dieta
In ceea ce priveste sportul, eu il urasc.Mi se pare plictisitor si obositor. In schimb incerc sa fac jogging, cate 20 de minute pe zi...incerc sa ajung la 30.
Sa stii ca nu esti singura...Si eu sunt aproape o cauza pierduta!
buna multumesc ca mi-ai raspuns si tu la strigatul de ajutor e tot greu sa ma apuc de dieta , dar faptul ca nu sunt singura fata cu aceeasi problema parca imi mai ridica putin moralul
Vad ca avem cam aceeasi varsta probabil suntem amandoua in clasa a X-a ,nu ?
Ei bine,eu consider ca la varsta mea cea mai mare problemaa iin schimbarea stiluilui de viata e sa ii fac pe parintii mei sa ma ajute .A fost o lupta lungaa
Dar, eu am reusit sa incep dietaa :X
ei bine ,nu chiar
incep de mainee
dar chiar o incep
am vorbit cu mama ,si a fost de acord sa tinem o saptamana, amandoua( si ea are probleme cu kilogramele) un regim disociat. Ei bine,sunt siguraa ca nu ma va lasa sa il tin foarte strict - norme de sanataate pt copii si bla bla. .dar cred ca e un inceput si sunt super entuziasmata caa oncep in sfarsit dietaa..:X:X:X
incepe de "maine" de ani de zile)

si m-am apucat de salaa.. Bine, acum e perioada tezelor ,si nu am fosrte mult timp da in ultimele 3 saptamani am mers de cate 2 ori . La mine sala consta in 90min de antrenament intens,de la dansuri ,intinderi ,steppere ,body-combat ,si multe alte lucruri ..depinde de zi. Mie imi place foarte mult sa merg,serios. Am fost la mai multe sali ,pana am gasit-o pe asta,dar simt ca mi se potriveste.Abia astept sa merg si nici nu simt cand trecee .
Problema cu sala e ca,intarindu-mi muchii , nu dau jos kg. Dar am deja blugi care stau mai larg pe mine, pantaloni ma mici care parca-parca incep sa imi vina..a.a.a...
desi cantarul nu pare de acor cu mine
daar
sa fie oaare? ) nu aveti idee de cand astept astaaa:X:X:X
AndreeaOana, ce-ar fi sa ne punem amandoua pe treabaa:->?eu sunt abia la inceput:d ,ca si tine
spooor:*:*:*:*:*:*
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]