Subiect: Jurnal Craiasa
View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 23:48:20
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Craiasa

Citat:
Anterior postat de craiasa Vezi mesajul
Buna dimineata ! cam tarziu dar eu deja am facut plimbarea de 2 ore cu micuta ,care se trezeste la 6...si sunt deja ko de caldura...dar ma dau la o zumba imediat ce scriu cate ceva acuma...ca tot am scapat de zilele acelea naspa,si acuma scot parleala cu ceva miscare....si cu multe ff multe ceaiuri ...da cred ca arata mai mult cantarul in astfel de zile,insa nu doresc sa do]au 2 kg pe saptamana,este nesanatos asa cred eu.... mai bine mai putin dar bun nu ?
Aseara de caldura am papat doar pepene si...semninte de floarea soarelui plus 2 ceaiuri ,si sper ca nu am facut o prostie...si cateodata mai pap ca imi face micuta pofta PUFULETI ce parere ai de asta ? am comis-o nu ? Pupici si o zi frumoasa
Buna Craiasa

Este bine sa faci sport de dimineata, atat din cauza caldurii cat si din cauza metabolismului care este mai harnicut in prima parte a zilei.

Pufuleti mai rarut
Cu semintele, mai cu masura.

Citat:
Anterior postat de craiasa Vezi mesajul
Buna fetelor,nu am mai scris de ceva vreme in jurnal,ptr.ca timpul acordat siteului l-am rezervat documentarii si citirii anumitor jurnale si raspunsuri la tot felul de intrebari legate de dieta...si iacata ca nu am mai scris nimic in jurnalul meu.Important este ca dau jos kg mai lent insa le dau,recunosc ca in ultima saptamana sport am facut doar 1 data ma refer la tae bo abs,in rest am alergat roata copilului si chiar asa tot am dat jos,avand in vedere ca ma tin de dieta si ma alimentez mai mult -de cladura- cu fructe legume si ceva carnita slaba + lapte cu cereale si multe ff multe ceaiuri.Daca in primele 3 saptamani de la dieta am dat cate 1 kg pe saptamana,acum reusesc doar 1/2 kg,insa stiu ca este normal,totul este impoortant atata timp cat dai jos...In fine ,sa ajung la ce este important in aceste momente , intr-o saptamana voi pleca ptr.1 luna la sora mea in Germania si teama mea cea mare este legata de tentatiile culinare ,cat despre stat degeaba nu o sa fie cazul deoarece fiica mea si cu a soramii sunt de o seama,deci voi alerga dupa doi pitici ,cat si faptul ca voi merge cu bicicleta destul de des spre bucuria soramii !!!!!!asa ca, ASTEPT SFATURI DE ABTINERE DE LA PAPA BUN DAR DAUNATOR SLABIRII !!!!Pe curand si spor la slabit dragele mele.Apropos, Pepenele galben ingrasa rau ?
Craiasa, cam cate calorii adunci intr-o zi?
Eu zic ca si 500 gr pe saptamana este foarte bine, atata timp cat e pe minus nu trebuie sa iti faci griji

Sora ta nu are probleme cu greutatea? Daca da, ai putea sa o corupi si pe aia la dieta si ar fi interesant in doi

Citat:
Anterior postat de craiasa Vezi mesajul
Buna fetelor, ce faceti voi ? eu sunt bucuroasa ca s-au mai dus 500 grame in ultima saptamana,chiar daca am mai calcat pe langa dieta,adica am mai papat cate putin si din altele ,de gustat adica,asa e cu bebe...Ins amerge bine, cu sportul sunt ocdasa dar voi recupera,acuma sunt in rpegatiri de plecare si ma rotesc si fac destule,incat nu mai am timp de sport, chiar daca suna urat asta nu ? In rest ma tin de stil de viata sanatos, alungand tot ce ar putea dauna...Voi sunteti ok ? spor la slabit di la tonifiere celor care si-au implinit visul.Pe curand
Felicitari, in aproape toate mesajele tale te-ai laudat cu ceva in minus, asta-i foarte bine

Eu ma lupt acum cu ultimele kilograme, trebuie sa inchei procesul acesta si sa intru la mentinere, pe care o astept cu mare nerabdare

Cand este plecarea exacta in Germania?
Eu zic sa nu iti faci mari griji, vei gasi acolo multe produse bune pentru o dieta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii