View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 02 ian 2010, 17:24:54
alexa.stan's Avatar
alexa.stan alexa.stan este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 96kg
Mesaje: 947
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 10-15 kg! am nevoie de niste sfaturi....pls!

da si eu ma bucur ca am cu cine sa vb in ultimul timp, fiind si vacanta am fost cam singurica.

Eu stiu ca nimic care sa taie vreo pofta nu este recomandat. Nu lua nici un fel de pastile, cand vei opri tratamentul tot la zahar ajungi.

Acum un an jumatate, o colega mi-a dat sa citesc cartea "diata sauth beach", dupa ce am citit, cartea m-am apucat serios de regim, un stil sanatos de viata aveam deja, dar am constatat ca pt prima faza trebuia mai mult, deci am scos singuul lucru pe care il mai aveam in alimentatie. zaharul. Nu-l consumam, decat in ceai, cafea (ocazional, pt ca nici cu ceaiul nu ma omor si nici cu cafeaua) si tot ocazional, dulciuri, si evident fructe si lapte pe care le consum regulat. deci, fara fructe si lapte 2 saptamani, am zis ok, nu-i creu sunt doar 2 saptamani, apoi puteam sa le introduc treptat in alimentatie. la 3 zile dupa ce am inceput eu regimul, a fost ziua unei colege, si evident ca a adus prajituri, suc, frusecuri, cum nu cred in abtinerea absoluta, am gustat un frusesec si o prajitura, nu mai aveau acelasi gust bun, chiar pot sa zic ca a fost singura data in viata cand nu-mi a placut ce mancasem, desi alesesem prajitura preferata, si locul, din care fusese cumparata era cel preferat de mine. Deci uite o modalitatea bune de a-ti taia pofta. Eu de 2 ani am inceput sa-mi schimb stilul de viata, si pot spune ca nu mai am pofte, adica, deja mancarea pe care i-a pregatesc sutului, nici nu-mi place, fiind mancare traditionala. eu imi fac din aia de spital, care este foarte buna, acum, pt mine, dar renuntarile, si schimbul trebuie sa-l faci sistematic.
__________________
Acum suntem doi, si invatam sa papam sanatos.


Jurnal Alexa.Stan
http://forum.slabute.ro/sunt-insarci...10-a-3639.html