View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 04 iul 2011, 13:23:43
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Ma ascund ca tin dieta pentru ca cei din jur ma judeca: " nu esti grasa, ce dieta iti trebuie ti

Salve fetele!!!
Si eu evitam la inceput sa spun k sunt la dieta..pt k deh fiind obeza nu grasa imi era teama k vor rade de mine...dar a venit si momentul cand nu mai puteam evita sa spun adevarul pt k alternativa ar fi fost sa ma imbuib cu mancare doar k sa nu spun k is la dieta...asa k am spus-o si gata...dak la inceput toti erau de acord si apreciau faptul k vreau sa slabesc...cand am ajuns pe la 80kg deja toti imi spuneau sa nu mai slabesc...k o sa ajung prea slaba...k nu o sa imi stea bn...bla bla bla...aceeasi placa pe care cred k toate am auzit-osi care k si voi cred k vine doar din invidie si nik altceva...pt k deh cand eram obeza si infulecam k scroafa nimeni nu se mai preocupa de sanatatea mea...in schimb akm cand vedeau k probabilitatea de a arata mai bn decat ele era mare toate erau ingrijorateeu am ales sa fiu contra tuturor si la fel k Anqutz am devenit chiar si rautacioasa uneori...pana la urma e viata mea...corpul meu...si atata timp cat nu sunt subponderala e alegerea mea cat de slaba vreau sa fiu...chiar si akm cand sunt la mentinere mai se gasesc guri care sa imi spuna k sunt prea slaba...sa mananc k deh akm sunt slaba si imi permit...k par bolnava sa pun mana sa manancsamd...de fiecare data le spun k eu am ales sa mananc sanatos...si k dak ei vor sa se inbuibe de dulciuri si alte prostii e decizia lor...cum eu nu ii silesc pe ei sa se lase de prostiile lor sa faca si ei acelasi lucru SA MA LASE IN PACEasa k Iulia scumpa...invata sa fi un pic rautacioasa si sa le raspunzi...nu ai de ce sa te simti prost tu...amicele tale ar trebui sa se simta prost...dak ai tu chef si simti k vrei sa faci o abatere...mananca praji sau altceva...dak nu...spune pur si simplu...multumesc dar eu nu vreau
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
Răspuns cu citat