Subiect: Jurnal just21
View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 18:36:24
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de dupy Vezi mesajul
Succes!
Roxi, am si eu o intrebare pt tine TI-am citit o parte din jurnal, ai slabit muult ceea ce ma face sa am incredere in sfaturile tale
Faza e ca uneori ma trezesc mai tarziu(in vacanta) si nu am timp de 4-5 mese. Eu las spatiu de 3h intre mese, pentru ca asa am citit ca e corect.
Acum am o nelamurire. Cu fructele e alta poveste? Stiu ca dupa masa, daca vrei un fruct, astepti 3h. Dar dupa fruct, daca vrei sa iei masa, citisem ca e de ajuns 1h. E adevarat? Nu vreau sa imi stric meniul, daca stiu ca afecteaza las tot 3h. Dar Dr. Oz zicea ca poti manca un mar cu 30min inainte de masa
Tu ce parere ai? Just21, cand te intorci, poti sa ma ajuti si tu daca ai informatia
Trebuie cel putin 3 ore intre mesele principale,nu intre masa si gustare.Asa este,poti manca un fruct cu cel putin 30 de minute inainte de masa fara sa fie nici o problema.Si eu nu las sa treaca 2 ore de la masa pana la gustare indiferent ca e fruct sau orice altceva,ci in general cam 2 ore,de aia se si spune sa mananci din 2 in 2 ore...
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]