Subiect: Jurnal Red_Rose
View Single Post
  #202 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 13:07:34
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal Red_Rose

Citat:
Anterior postat de riky Vezi mesajul
maine ma cantaresc sa vad ce si cum.....
dieta mea inseamna la mic dejun o zi omleta dietetica( la teflon din 2 oua, cu legume, de obicei ceapa verde, ciuperci si ardei) o zi branzica cu salata de rosii si un pahar cu lapte la ambele....la pranz peste la teflon cu ceva legume(nu mai mananc absolut nici o carne de pasare sau alt animal) , la cina ori tofu, ori laptic o cana, ori o bucatica de pastrama de pui , iaurt degresat sa, iar la gustari lapte cu diverse arome de la fulga(ca sunt cele mai slabe)sau crema de branza de vaci 50 g maxim, o salatica de cruditati , sau daca chiar am chef de cioco, lapte cu o lingurita sau doua rase de cacao(cu continut scazut de grasimi)....in weekend , la pranz, renuntand la o gustare, pap si supica de legume.. cama sa arata meniul meu....
sport faceam oricum dar d eluni m-am apucat intens de minim 90 minute de bicicleta pe zi de obicei dupa-masa sau seara.....iar exercitii o zi abdomene o zi pt picioare, dimineata pe stomacul gol
cam asta e viata mea
Buna Riky... sa te uiti la nr de calorii de la lapticul cu arome de la fulga da sa stai jos inainte.
Pai cum nu mananci carne de pasare daca papi pastrama de pui? Aia nici macar nu e asa sanatoasa, mai bine papi piept de pui.
__________________