View Single Post
  #2032 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 17:53:11
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna fetelor
am intrat sa va salut

multumesc de urari.
ma simt mai bine, desi sunt slabita, dar nu am mai facut febra, si am fost la munca aseara.

fug acum sa-mi incalzesc supica de pui, si sa-mi usc parul

pupici

Ame, imi pare tare bine sa te vad!!!

Flori, ma bucur ca esti mai bine. Si eu tot racita de cateva zile, dar fara febra. Doar am zacut in pat. Desi, daca stau si ma gandesc la pumnul d medicamente pe care le iau zilnic...ar fi fost ceva sa mai fac si febra.
Imi amintesc ca at cand eram mica mai auzeam vorbindu-se de una, de altul.... cum ca ia medicamente cu borcanul. Si imi si inchipuiam eu treaba asta, tare ma mai intriga cum adica ia cineva atat de multe pastile? Ei, uite ca acum se spune despre mine. Asta-i viata!

Ma bucur ca in sezon vei fi asa ocupata. Da, e super obositor, dar macar vin si banutii. Asa ca, odihna multa cat mai poti. Te pup!

A, cu bataturile, faci bine sa te duci la medic, sa nu fie totusi altceva, vreo ciuperca, ceva. Daca zici ca nu trece cu nimic. Si asculta-le pe fete, ias ciorapi medicinali. Vezi doar ca sunt destul de scumpi si iti trec toate transpiratiile pana reusesti sa-i si pui pe tine. In rest, sunt super rezistenti!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat