View Single Post
  #2033 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 10:21:41
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Mi, acum am citit ca esti racita, multa sanatate!

Lasa-le incolo de calorii ca daca respecti intocmai Dukan, el zice clar ca nu trebuie sa tii cont de asa ceva...sincer, chiar poti manca linistita, de la prea multe proteine nu prea ai cum sa te ingrasi, mai ales ca nu vei tine o viata, altele ar fi pericolele, insa astea pe termen clar mult mai lung.
E crucial insa sa consumi apa mai multa, ca sa poti elimina acidul uric si reziduurile acumulate.

Si o alta micuta parere: ai spus ca esti la PL, dar ai doar gogosari in meniu, acum nu stiu exact cat mananci, dar mai ca ii poti considera un condiment, nu o salata, iar el recomanda in croaziera salate, consumarea de multe legume, variate,salate la pranz, ciorbe seara, tocmai pentru ca asta nu e atac si trebuie prevenite si eventualele carente, pe cat posibil. Dieta, dieta, dar gandeste-te si la efectele asupra organismului si baga legume permise, ca ai nevoie mare si de ele

Si eu merg maine la munte si tot un fel de PL trebuie sa-mi iau si eu. Tu ce iti vei lua? Ma gandeam sa-mi iau niste chiftele la cuptor, dar sa vad daca apuc sa le fac, ca trebuie sa merg si la cumparaturi.


Eu m-am cam hotarat, tin Dukan pana pe maxim 15 noiembrie, consolidez si dupa aia ma calmez... o sa incerc sa ma accept asa cum sunt, mai plinuta, dar ma voi tonifia si daca e sa scad va fi numai bine

Noi mergem sa sarbatorim o prietene, deci vom face doar niste plimbari. Maine seara avem in plan un gratar si in rest o tin pe branzici si parca as face si eu niste chiftelute sau maine imi voi face o salata

Intr-adevar ar trebui sa introduc mai multe legume, nu doar gogosari cruzi. Cantitativ sunt suficienti, dimineata au fost doi, iar acum la pranz am 3. Diseara mai bag niste legume pentru ca sunt necesare
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]