View Single Post
  #204 (permalink)  
Vechi 11 feb 2014, 08:18:22
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Schimbarea vine din interior!!!

Citat:
Anterior postat de loredana2200 Vezi mesajul
Pai acuma trebuie sa spui Stop...te gandesti intai la ce si unde vrei sa ajungi, si atunci iti pui ambitia si iti spui: "ma conduc dulciurile pe mine, sau eu pe ele?" Si mie mi-a fost greu sa ma apuc sa tin o dieta sau cel putin sa imi schimb stilul de viata! Vreau sa zic ca pe mine dulciurile ma controlau, mancam si cate o cutie de ciocolata o data....singura!!!Si mereu spuneam, gata de luni ma apuc, trecea lunea si eu tot cu ciocolata in gura, de maine ma apuc, de maine renunt...si tot asa! pana in 2 ianuarie cand am zic ca daca eu nu fac nimic, daca eu nu imi impun, atunci nimeni nu imi poate rezolva problemele! Am zis ca din 2 ianuarie, pt ca in 1 ian era prima zi de Anul nou, si tare as mai fi mancat o ciorba de burta, sarmale, carnati si o tona de prajitura...multaaaa. Si din 2 gata, nu am mai pus zahar nici pe limba, nici macar nu l-am mai mirositSi pot trai linistitta, fara dulce, fara prajeli, fara grasimi, si crede-ma ca ma simt mult mai bine. Asa ca la treaba cu noi!!! si tu esti cea care iti controleaza corpul si poftele! Ne ajutam noi una pe alta si de data asta sunt convinsa ca o sa reusim
As vrea sa te aud spunand toate astea si peste 2-3 ani! Da,pe termen scurt te poti controla...dar vei vedea cum e pe termen lung..Vor fi perioade cand vei claca.Eu mancam dulciuri cu cutia de 2-3 kg.....caci numai asa cumparam...biscuiti,napolitane....orice continea faina,zahar,margarina,etc...sa fie cutia mareeee! In doua ,trei zile nu mai era!
__________________
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
loredana2200 (11 feb 2014), lucia ely (11 feb 2014)