View Single Post
  #2047 (permalink)  
Vechi 03 mar 2012, 23:52:37
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor

Eu m-am trezit cu chef azi e o vreme superba afara
De dimineata am papat bunatati si am gatit iar bine era o chestie inceputa de ieri reteta o aveti aici
Branzica raw de migdale

Deci meniul meu azi:
MD: Pateu raw de seminte, branzica de migdale, maioneza de conopida, toate servite pe felii de rosii, ardei capia rosu, mozarrella si castravete, un deliciu total
P: Spaghete cu sos de linte
G: clementine
C: Supa de zarzavat facuta de iubi

Sa aveti o zi superba si un wekend minunat

PS: Intreb si eu, cookies ale mele se pot manca in orice moment al zilei tinand cont ca au in compozitie doar tarate, migdale, sirop de agave?
Raspunsul la intrebare este da,
Mereu esti inventiva, imi place de tine. Sa folosesti cu placere si spor noua jucarie!
Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Va intreb dupa ce am comis-o deja! Am mancat sarmalutele cu o felie de paine(facuta in casa cu tarate, faina neagra, faina de secara) si ciorbita de perisoare tot cu o felie de paine. Am gresit, nu-i asa?
Aici ai gresit-o. Pt ca painea home made, doar daca o faci mai mult din tararte decat din faina are ig. mic, altfel e f greu sa gasesti combinatia ideala. Si sunt sigura ca painica ta are IG mediu. Asa ca o poti manca de dimineata, asociata cu alimente fara grasimi.
Felicitari pt scadere!
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Buna fetelor,

Long time no see . Am vazut ca s-a marit Gasca aici, ceea ce ma bucura mult! O sa imi rezerv cateva ore in acest weekend pentru a va citi .
Revin dupa aceea.

Meniul meu azi:

MD:
3 feliute paine (conforma, de casa, din faina "SM" si tarate de grau) cu cateva lingurite gem conform (de asta vara ), cu lapte de migdale.

P:
Supa crema dovlecei
Salata verde cu rosii si cu tofu (incerc sa tin cat mai mult din Postul Pastelui).

C:

Salata cu humus (home made ).

Va pup!
Sylvester, sa-ti ajute Doamne-Doamne sa tii tot postul. La cat te stiu de ambitioasa sunt siguta ca vei si reusi. Foarte frumos meniu ai, desi stii, daca ai si o gustare acolo nu o sa se intample nimic rau.
Tu cum mai esti?
Te-ai stabilit la casa ta? Cum e sa fii maritata? Nici nu mi-ai spus cum a fost la nunta, nu ai pus nici o poza in rochie... Mi te tot imaginez...oricum, sunt sigura ca ai aratat minunat si totul a iesit perfect.

Fetelor, eu sambata sunt la curs, mai rar voi scrie in week-end, asta pt ca de obicei duminica sunt atat de obosita ca stau mai mult in pat.

Cris, tu ce mai faci? Cum mai e cu cursul tau? E frumos? Bine, asta pe langa toate info pe care trebuie sa le asimilezi. Pupici!

Magda, spor la lucru!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat