Subiect: Jurnal Red_Rose
View Single Post
  #205 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 13:47:04
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Red_Rose

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Eu sunt bine, Rose
Crenvustii sunt facuti din slaninuta de porc si din tot felul de resturi animale... eu ii evit, prefer carnea simpla, ca stiu exact ce contine. Eu nu mai cumpar de cand am auzit ca au grasime animala in ei
In rest e foarte bun meniul tau, chiar imi place
pai stiu si eu ca nu-s bune crenvustile dar nu le mananc des.Se intampla asa poate 2-3 ori pe luna cite o crenvusca.Azi mi-am terminat cioco 76% neagra si nu mai iau degraba,nu e atit de rea dar la stagnare tre de tinut mai strict dieta pt ca sa ies din asta si sa incep a slabi din nou.Zilele astea probabil cintaream mai mult ca mi-a venit menstra,dupa 5 luni de absenta ma bucur enorm,asa macar stiu ca nu va fi neaparat sa iau hormonalele alea.O sa iau ceva naturist.Eu ma temeam cel mai mutl ca n-am menstra.Sper sa se regleze.Nu va pot reda ce happy eram cind am vazut ca mi-a venit.
off da simbata asta e ziua unei prietene si o sa mergem la vriun restaurant.Ceva prajituri oricum sint sigura ca nu voi minca dar oricum o sa gust din sushi sau alta mincare chinezeasca ca n-am mincat niciodata dupa aia vom merge la disco,cred ca voi arde caloriile alea
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]