View Single Post
  #205 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 21:14:01
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: O luna fara dulciuri!! Partea V (start 2 septembrie)

Citat:
Anterior postat de joanna18 Vezi mesajul
În principiu poţi mânca orice fel de fructe, chiar şi uscate/confiate. Bineînţeles că banane sau struguri în cantităţi mai mici pentru că suntem la dietă şi au mulţi carbo şi zahăr

Curly, nu am regrete mari, dar mă gândesc câte puteam să-mi cumpăr cu banii daţi pe E-urile aleaaa
Oricum, după luna asta, vreau să-mi permit dulce din când în când, în weekend spre exemplu, dar de preferat cioco simplă sau deserturi făcute de mine. Dulci, calorice, dar măcar ştiu ce am pus în ele.
Poti incerca sa iti faci deserturile dietetice.
Eu ,cand sunt in perioada de diversificare ,imi cumpar faina "slabesti mancand " -varianta pentru patiserie (se gaseste in supermarcheturi).
Inlocuiesc faina din prajitura cu faina de acest fel (cantitati echivalente) ,zaharul din compozitie cu fructoza( 80-90% din cantitatea de zahar ,pentru ca fructoza e mai dulce) ..si iese un desert extraordinar de bun . Prea mici sunt diferentele la aspect si la gust Ce e mare e diferenta de calorii ...imensa
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat