View Single Post
  #2068 (permalink)  
Vechi 17 ian 2014, 09:32:09
valeriaheres's Avatar
valeriaheres valeriaheres este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 62
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Smile Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul


Pai am fost !!! merci de vizita , Rozi !!!!
Am intrat la tine sa te salut dimineata si atat !!!!!
Nici la mine nu am intrat !!!!!
Am dat 100 de grame ...se pune la socoteala ????
Ma gandesc sa-mi afisez greutatea ......ce sa fac ???? Sperii fetele , zau asa !!!!!
Mai las o saptamana !!!!!
Mama mea are mai putin ca mine cu 5 kg!!!!!!!!
Auuuu , mor de frig !!! Dar de maine fac iar focul 3 zile aici ,la calculator !!!! Nu am centrala , am sobe separat pe camere . In veci nu -mi voi face centrala la banii mei !!!!
La mine las , ma duc putin la Rozi ,Mihaela si Mari ....Noapte buna tuturor !!!
Servus draga Vio! pai suta aia este foarte importanta ...
deci nu are de ce sa-ti fie teama de speriatul fetelor, in definitiv sunt kilele tale nu ale lor, si apoi draga mea hai sa vedem realitatea...noi am slabit si ne-am falit cu kg putine si apoi cum am luat in greutate ne-am dat la fundnu am mai zis nimic....deci noi draga mea suntem constiente ca daca am slabit cu greu si eforturi mari sa zicem 10 kg, si dupa o perioada nu am mai tinut corect dieta si am mancat si aia si aia, kilogramele se depun pe noi dublu sau dublu jumate, asta este LEGE!!! mai ales la dieta Dukan dupa cum am citit musai sa fim ferme si sa stam pe pozitie cu toata forta noastra...ia aminte ca Dumnezeu ne iarta si este ingaduitor cu noi, dar nenea DUKAN NU IARTA, nu face niciun compromis
Sper ca nu te-am toroit la cap cu atatea cuvinte si astept sa fi tu insuti optimista si sa privesti cu curaj inainte(valabil si pentru mine)
Te imbratisez cu drag si pe curand!!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html
Un suflet ratacit la margine de apa...!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2580 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1289 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui valeriaheres:
Aligrasa (19 ian 2014), vio ce doreste sa slabeasca (17 ian 2014)