View Single Post
  #207 (permalink)  
Vechi 08 apr 2010, 10:41:08
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.610
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 869 ori in 498 mesaje
Implicit re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Feletor, nu stiu ce e cu mine, cred ca sarbatorile m-au scos din ritm cu sportul Imi vine foarte greu sa ma reapuc
Adica, cu abdomenele ma impac minunat, le fac fara nici o problema. Dar nu am spor sa ma apuc de tae-bo sau erobic... Eu doar pe la 6-7 ajung acasa de la birou, mai ciugulim ceva pe post de cina, mai strang prin casa si imediat se face ora 10-11. Nu prea am spor atunci
Si saptamana asta sta la noi fratele meu. E ok, vrea si el sa faca impreuna cu mine exercitii, dar e si el delasator. Iar daca eu spun ca nu prea mai imi vine sa fac sport, el e: ok ... in loc sa ma ambitioneze Astazi il iau de urechi si mergem la tae-bo.

Vreau sa facem impreuna tae-bo pentru ca mai face misto de mine, ca e usor de facut, ca nu e mare branza. Abia astept sa il vad eu dupa 50 minute cine respira mai greu

Maine e cheful de ziua sotului meu, asa ca va fi dezmat Ca si gazda nu pot sa ma abtin tocmai eu.... nu se cade. Asa ca saptamana asta va fi oricum soft, dar de saptamana viitoare, rup podeaua

Pana atunci, mai dau niste ture de scari la birou
Gea, asta am constatat si eu, ca dupa o pauza, greu te reapuci de sport..eu aseara am zis ca n-am laptop si nu puteam face tae-bo, am facut macar niste pilates, asa, din amintiri
Ce bunatati gatesti de ziua sotului?
Lasa ca de saptamana viitoare nu mai ai scuze, ne tinem de capul tau cu sportul
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]