View Single Post
  #2087 (permalink)  
Vechi 10 feb 2011, 12:44:14
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de duduman elena Vezi mesajul
Buna, ma inscriu si eu aici, deoarece acul cantarului s-a oprit la 97.3 kg , dar pentru ca am obosit sa ma plang am zis sa caut solutii, si asa am ajuns sa ma inscriu la sala, am fost la 2 sedinte pana acum, dar vreau mai mult, vreau sa scap de pofta de dulce, vreau sa pot manca cat mai putin fara sa simt ca mi se face foame dupa o ora si sa vreau sa mai rontai ceva.
Am citit sfaturile de aici de pe site, si mi-a placut ideea cu listele :ce sa elimin si ce sa inlocuiesc din tot ce face rau cu altceva ce face bine si e sanatos.

Daca aveti sfaturi pentru mine le accept cu cea mai mare placere. Una din marile mele probleme e ca am probleme cu digestia si ca pe fond de stres iau in greutate. Am observat ca imi fac rau bauturile acidulate, si acum nu consum decat apa plata si ceaiuri neindulcite de plante

Imi doresc foarte mult sa ajung, pentru inceput la 70 de kg
Buna Elena si bine ai venit in familia slabutelor

Ce antrenament faci la sala?
Hai sa ne spui cum arata "listele" tale
Sa le discutam impreuna, asa te putem sfatui mai clar in functie de situatia ta

Bauturile acidulate fac rau oricui si nu numai din punct de vedere sanatate ci si kilograme in plus mai aduc.

Citat:
Anterior postat de eniko Vezi mesajul
Buna ,fetelor ma inscriu si eu in grupa voastra .....am 92,600 kg si 166 inaltime.Vreau sa slabesc dar nu poat cu nici o dieta nici un medicament chiar din contra cu cat incerc mai mult cu atat ma ingras mai tare.sunt disperata m.-am gandit sa-mi pun balon gastric .
Buna si bine ai venit

Scrie meniurile tale zilnice, ca sa le putem analiza impreuna.

Iti poti face si tu listele cum sunt recomandate in acest articol. Cum pot sa slabesc? - Slabute.ro

La kilogramele tale nu este nevoie de balon gastric, asta fara sa pomenesc de anumite aspecte negative care le au astfel de interventii

E mai simplu si mai sanatos sa slabesti.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii