Subiect: Jurnal August
View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 00:02:51
August's Avatar
August August este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

hihi...dragute frazele tale lungi. Merci de raspuns. Da da da, adevarat! Sa n-o mai numim DIETA / cura etc. si s-o numim simplu: alimentatie!
Tata imi zicea la un moment dat ca daca salata si castravetii ar fi ingrasat, toata lumea ar fi tanjit dupa ele!
Eu insa, mergand odata pe sosea, am vazut ...vaci pascand. Hmmm...astea pasc iarba! si sunt grase! mi-am zis....deci totul depinde de cantitate. O gandire simplista, dar cred ca relativ corecta.( Si mai au si regim disociat!!)
In privinta catalogarii gradului de obezitate (nu zic ca nu e o boala, este!) totusi mi se pare ca se exagereaza putin. Uite: sotul meu are ~105kg la 1,82m. E catalogat ca si obez, dar chiar nu i se potriveste titulatura. El e mai masiv si arata bine (a facut sport). Maxim supraponderal. Dar nu e obez-bolnav. Asta zic. O sa incerc sa-l inoculez si pe el pe aici pe site, macar sa-si faca un calendar. Dupa ce ne mai linistim putin si ne intram intr-un ritm normal, ca acum suntem haotici rau.
Daca ai timp, arunca un ochisor in calendarul meu sa vezi unde exista greseli - sigur exista, mai ales la nr. de mese/zi.