View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 20 dec 2010, 14:11:50
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I)

Citat:
Anterior postat de madulina Vezi mesajul
Atunci putem conversa in voie, ceea ce ma bucura enorm ; stiu si bunica mea se plange tot timpul cum le mai ia cate ceva din pensie (care si asa e cum e) si cum mai planuiesc sa ia ... e foarte trist, de-aia m-am si decis brusc sa plec. Aveam un job bunut si in tara, cu un salariu decent, dar cand am primit sansa sa plec, am demisionat imediat si dupa cele 2 saptamani de preaviz am zburat (la propriu).
E greu, dar sunt constienta ca nu ma misc de aici nici in urmatorii 3 ani. Zona asta e urata si cu oameni ciudati, dar piata de job-uri si salariile sunt "no comment", asa ca ...
Si ca sa incep cu inceputul, am plecat din tara cu 58 kg in decembrie 2009 si pana in iulie 2010 aveam deja 72 kg, minunat, nu? Bineinteles, mancat aiurea, stres .., dar am zis ca nu se mai poate si putin cate putin am inceput sa iau masuri. La dieta, ca sa-i zic asa, sunt cam de la jumatea lui septembrie si m-au bucurat si cele 6 kg pierdute, dar mai am de lucru.
Imi place enorm de mult blog-ul asta, fetele sunt atat de dragute si poti discuta in voie, plus ca experientele si sfaturile ajuta foarte mult. Am cam lipsit, dar voi fi activa foc de acu incolo, mai ales ca vreau sa arat fabulos cand ajung acasa in concediu (mai 2011).
Eu nu prea aveam sansa sa fac ceva in tara...adik munceam intr-un magazin unde eram vazatoare si tineam si contabilitatea primara k doar am facut liceu de conta...dar pe cartea de munk eram trecuta vanzatoare...salariul sa zicem bunicel....dar mai mult de atat nu puteam spera pt k sun t dintr-un oras mic si akolo merge ori spaga ori cunostintele pt un post mai bun...asa k am zis dak tot nu mi-am permis sa merg la fac si tre sa ma impac cu munk de jos...mai bn pe afara pe un salariu bun decat in taraAkm lucrez intr-o sala de jocuri...program in ture si salariu bun tinand cont k eu akm sunt la munk si stau pe netCu kg e poveste lungaaaaAkm vreo 12-13 m-am lasat de sport faceam handbal...si am pus cateva kg pe mine dar nu eram nici makr supraponderaladar deh la vremea aia ma vedeam grasaasa k am inceput diete peste diete tot mai stricte care promiteau 15 kg in 15 zilesi asa slabeam 5kg..puneam inapoi 8 pana am ajuns supraponderala si obosita de atatea dieteasa k akm vreo 4 ani am zis gata cu dietele nu mai vreau...si m-am impacat cu ideea k sunt grasa....dar in astia 4 ani de no diet...de la supraponderala am ajuns obeza grad 1...asa k ceva trebuia sa fac...si m-am apucat de cautat pe net pastile de slabit fara efecte adversenu am gasit in schimb am dat peste cartea Mihaelei Bilic si dupa ce am citit-o am zis DA SE POATE...si uite k dupa 7 luni de dieta si sport am ajuns la 70 kg,normoponderala si super fericitaAm scris un romandar eu vb mult de fel
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......