View Single Post
  #21121 (permalink)  
Vechi 23 mai 2016, 08:45:07
crina38's Avatar
crina38 crina38 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul


Si eu am trecut de 40 acum si 3 deja .....dar inca vreau sa fiu tanara...de data asta nu o mai tin dupa ureche dieta, am consultat un nutritionist si acum sunt pe regimul dat de el personalizat.
Pot sa iti impartasesc cateva din regulile generale , dar nu stiu daca la toata lumea se poate aplica. Eu nu pot face miscare spre exemplu si mi-a recomandat mers pe jos si urcat scari...pe un pedometru cam minim 5000 de pasi pe zi . Azi am facut 11500 si sunt tare mandra , dar ma cam doare coloana..sper sa mai scad in greutate sa ma pot misca mai usor si poate incerc si ceva dans mai antrenant
neata,

sa stii ca daca mai slabim o sa si aratam mai tinere.Eu nu am mai avut atatea kg niciodata...deabia ma mai incap hainele, doar cateva de care m-am saturat.Dar nici nu vreau sa-mi cumpar haine largi, care sa acopere suncile ...nu.....
Ce bine ca ai fost la nutritionist, success in continuare
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat