View Single Post
  #2143 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 11:55:43
grasuta1961's Avatar
grasuta1961 grasuta1961 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Oltenita, Romania
Vârsta: 62
Date: 165cm, 82kg
Mesaje: 3.222
Aprecieri acordate: 797
Am fost apreciat(a) de 1.294 ori in 735 mesaje
Implicit Re: Jurnal de dieta grasuta1961

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul



Buna dimineata ,Mihaela !
Multumim de cafeluta si de frumoasa primire in casuta ta !
Da ,este mult de lucru pentru noi in aceasta perioada si pentru asta mie imi place toamna -foarte mult !

De unde iei branzica cea care iti place tie ???
Eu am cautat in diverse locuri ...ori nu se aprovizioneaza ca nu se intreaba ,ori nustiu ce motive mai pun si nu am mancat decat intr-o saptamana la inceput de regim si aceea aproape de expirare !!!!
Am noroc ca mie imi place carnea ...am descoperit asta in ultimele luni ....pana a incepe regimul nu mancam cu saptamanile si nici nu-i simteam lipsa ,acum sunt moarta daca nu mananc ...si pentru asta ,ca sa nu fac rau la rinichi si ficat beau si peste 3 litri de apa si asta fara probleme ...nici nu ma mai recunosc !!!
Pentru constipatie ,pentru stomac ,ficat si rinichi .mai fac o combinatie de plante ,am mai spus eu , papadie cu musetel si chiar nu ma mai supara nimic . Am facut o mare prostie si am luat niste pastile naturiste cica de aloe vera si spirulina care ajuta la cele mentionate mai sus si in trei zile ameteam asa ..dintr-odata ....Cand am incetat sa le iau nu am mai avut probleme !!!
Si ceaiul verde imi provoaca aceleasi reactii urate !

Ei ,draga slabuta iti urez cantar dragut pentru viitoarea cantarire si regimul sa-ti fie usor !
Si de luni miscare mai multaaa (si eu imi doresc la fel)!! Mult succes !!!
Vio eu mananc acea branza cottage la cutie,ori de la covolact de tara ,ori de la Dorna.Le gasesti la Billa,la Metro ,la Carrefour sau la Selgros.E un gem de branza cu smantana.Ceva gen Fagaras,insa astea care le mananc eu branza e perlata,granule.Mie imi place mai mult.Insa stii cum e ,gusturile nu se discuta.Cat priveste ceaiul de papadie cu musetel o sa incerc si eu combinatia asta.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post854369


Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti,ceea ce spui si ceea ce faci.



grasuta1961, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat