Subiect: Simptome sarcina
View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 23:52:08
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Simptome sarcina

Citat:
Anterior postat de AnaBurghiu Vezi mesajul
Va multumesc mult mult de tot ca m-ati mai linistit !

Slabuta, am tinut o dieta hipocalorica, de 1100 kcal, insa in ultima parte a ei am simtit ca nu o mai pot duce ...mi-era mereu foame si simteam ca stau sa cad de pe picioare. Insa nu stiu de ce la inceputul dietei nu ma simteam asa. Ma simteam chiar bine cu dieta cand am inceput-o. Dar in ultimele saptamani a fost groaznic.

Si acum am ceva probleme si cu mentinerea....de cand am terminat dieta nu m-am mai putut controla....parca intruna mi-e foame si am inceput sa mananc. Pur si simplu nu puteam sa mai continui planul de mentinere, simteam ca lesin de slabiciune. Ati mai patit careva asa?

Din fericire, in luna asta de "dezmat" nu am pus pe mine decat 500 de grame. Si acum as vrea sa ma stabilizez, insa nu stiu cu cate calorii sa incep. Sincer, nu as putea reveni la 1100 iarasi. Voi ce ziceti?

Si in legatura cu ciclul...cand vine doctorul ma voi consulta cu el, dar mai este mult pana atunci ...Abia astept sa imi vina o data, ca toate au luat-o razna...nici macar somn nu mai am
De sarcina nu poate fi vorba.

Foarte mult conteaza ce mancai in cele 1100 kcal.
Inseamna ca organismul nu primea suficienti nutrienti din toate grupele (vitamine, proteine,.....)

Neaparat sa mergi la doctor, eu am stat fara menstruatie 3 luni, mi-a dat pastile ca sa imi provoace menstra
si de vina erau dietele drastice, care au produs carente si dezechilibru hormonal.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat