View Single Post
  #2212 (permalink)  
Vechi 10 oct 2011, 21:26:55
Andra D's Avatar
Andra D Andra D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 feb 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 162cm, 49.1kg
Mesaje: 2.398
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Fetelor,

voi cum ati fost la inceput cu sportul? Eu simt ca cedez, de o saptamana am o febra musculara continua... azi am facut start walking...stiu ca e mai usor si consuma mai putin, dar am zis sa ma tin de asta pana reusesc sa scap de febra...cand stii ca iti fortezi organismul cu sport si cand e lene si ar trebui sa continui pentru ca daca continui va fi mai bine?
e foarte important sa nu te fortezi, sa faci sportul de placere! foarte multa lume renunta usor la sport pentru ca se axeaza pe cat de greu e in timpul sportului, la cat efort depun..si nu se gandesc la sentimentul ala super pe care-l avem fix dupa ce am terminat.

daca ai o febra musculara asa mare inseamna ca te-ai fortat putin. Iti sugerez sa faci in urmatoarele doua zile stretching, yoga, pilates (dar mai usurel) si nu eva prea complicat. ai putea sa te rasfeti maine la MD sau Gustare 1 cu putina ciocolata neagra - ajuta la remediere
fa un dus fierbinte, da-te cu crema pe corp prin masaj..rasfata-te putin!
dupa doua zile, apuca-te incet de sport.
e foarte important sa faci incalzirea corespunzatoare inainte de miscare! poate si de-aia ai asa dureri.. poate ai facut si ceva itnindere...
si la final de miscare iti sugerez iar stretching asa 2-3-10 minute..cate poti
e foarte important sa faci sport de placere si nu ca...trebuie!
eu inainte n-am inteles asta..si renuntam usor..acum asa bine ma simt dupa fiecare ora de sport! e divin si am ajuns dependenta de miscare
__________________
I am everything I want. Because I believe I can. It's all about believing.