View Single Post
  #2227 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 18:02:55
erica51's Avatar
erica51 erica51 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: cehu silvaniei, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 99kg
Mesaje: 678
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de garga123 Vezi mesajul
Sărut mâinile doaamnelorrr! Acum m am înregistrat pe acest forum,l am gasit din întamplare si mă bucur. poate,poate cumva, şi cu ajutorul forumului pot sa ma ţin şi eu o data de un lucru şi să devin o slabuţa un pic mai mică decat sunt deja . Am 22 de ani, de mica am fost mereu plinuta, si m-am obisnuit asa,dar deja observ ca nu mai e in regula,ca nu ma mai simt chiar ok in primul rand cu respiratia. obosesc prea repede. ..stiu ca nu e sanatos. Sunt studenta, plec dimineata si vin seara la 8 - 9 acasa. cat timp sunt la facultate nu am niciodata timp sa mananc regulat,la o ora,sau macar la un anumit interval de ore. mananc cand mi-e foarte foame si atunci,mananc ce-mi place .Ajutati-maaa!! Poate-mi spuneti cu ce sa incep,cu un regim care sa nu ma dea direct peste cap sa ma faca sa zac in pat heeelp plzzz
Neaparat trebuie sa mananci 3 mese si doua gustari, va trebui sa-ti duci la pachet. Trebuie renuntat la paine, dulciuri, paste, cartofi, orez, grasimi, margarina, Stii, frumusetea cere sacrificii!!!! La mic dejun, din 2 in 2 zile, doua felii de paine si atat pentru toata ziua, cu dulceata fara zahar, branzica de vaci, iaurt sau un ou fiert, sunca presata, un iaurt, trebuie sa ai un mic dejun de 350-400 cal, La gustarea 1 doua mere, sau o gustare proteica care iti da forta. la prinz salata cu150 g pipt de pui sau peste la gratar, nicidecum prajit sau pane, la gustarea 2, 300g mere sau zacusca, sau salata vinete, seara la cina poate fi ciorba de legume cu perisoare care te satura si nu are multe calorii. Incepe cu o dieta hipocalorica la inceput ca sa-ti poti calcula pe calculator meniul si sa te poti obisnui cu volumul de alimente, apoi in functie de organismul tau vei stabili ce dieta vrei sa tii si neaparat multa miscare si sport. Te va ajuta toata lumea dar ai incredere in acest seit.