Subiect: Jurnal Marina
View Single Post
  #2230 (permalink)  
Vechi 29 iul 2013, 21:02:49
Liv86's Avatar
Liv86 Liv86 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Hipocalorica
Date: 159cm, 50.1kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 27 ori in 18 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marina

Citat:
Anterior postat de marina19 Vezi mesajul
a..eu ma uitasem la ticker ..da..adevarul asta e..te simti super dupa sport
cu alimentatia stau bine..nu simt niciodata ca mi ie foame..incerc sa mananc din 3 in 3 ore..sau atunci cand mi e foame
in auggust plec la mare si ma gandeam sa intensific sportul si sa ma apuc de dukan..dar asta numai dupa ce vad cate kg am..si tb sa ma gandesc bne..daca ma apuc de dukan tb sa respect toate fazele alea..si oricum..chiar daca incep dukan..o sa fie personalizat..adica eu o sa mananc in continuare oleaginoase, carne de porc..n o sa fie, deci, un dukan pur ma mai gandesc oricum..ma simt super cu keto
hai ca m a intins si tu nici nu m ai intrebat )


poti sa te intinzi cat vrei, doar e jurnalul tau
eu zic sa nu pui foarte mare accent pe kilograme..adica, da-conteaza si ele dar mai mult conteaza cum se aseaza hainele pe tine si cu sport sigur vei obtine un corp tonifiat!
cat despre diete...hmmm, eu merg pe principiul din toate cate putin... sau in cazul dulciurilor (slabiciunea mea) o data pe saptamana 1-2 prajituri
Liv86, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 865 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 866 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]