Subiect: Jurnal moni30
View Single Post
  #229 (permalink)  
Vechi 26 mai 2012, 23:39:30
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal moni30

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
Nico , te pup
ma bucur ca ai trecut pe la mine, iti multumesc si pt comentariile de la poze
am tinut rina cat am putut eu de bine, am mai si gresit...ca deh...se intampla...sport...fff rar fac, acum din mai am inceput lucrul si nu mai am timp si de sport, desi imi doresc, sunt constienta ca e bine pt tonifiere..
pana sa mi ating tickerul...mai am vro 10 kg, sau 9...nah.. si e de munca, insa ma uit in spate si vad cat am reusit si asta imi da forta sa continui, daca am scapat de 18 kg, de ce n as mai putea scapa de inca 10
acum sunt la mentinere...si desi imi era frica de faza asta...totusi am dat jos 1 kg...si aici...adevarul e ca mi s a obisnuit organismul cu mai putina mancare...am fost de C-tin si Elena la ai mei, tata e C-tin, si am mancat mai multe chestii, oua umplute, vinete...peste la gratar, cartofi cu mujdei...evident si tort..sucuri...si mi a fost un rau....desi n am mancat mult, din toate cate un pic...clar ca organismul meu s a obisnuit asa
citeam undeva ca dieta Rina= schimbarea metabolismului....probabil asta o fi
te pup, si iti doresc mult succes in lupta cu kg, se poate Nico, cu putina ambitie, se poate sa fiu cu adevarat slabute
salutare!!!
te admir Moni,si iti doresc sa scapi cat mai curand de cele 9 kg care te incurca!
sper sa ''fug'' si eu dupa tine ,daca nu chiar asa rapid ca tine ,macar cu incetinitorul!
vad ca esti foarte constiincioasa si iti treci mereu meniurile! felicitari!
te pup!
duminica minunata!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]