View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 13:26:14
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Destainurile unui lucrator de la McDonalds

Citat:
Anterior postat de erato Vezi mesajul
Nici mie nu-mi mai place carnea de pui in ultima perioada, parca are un miros specific. Iar referitor la burger-ii de la Mc sau de la alte firme, am norul ca nu-mi plac, au un gust oribil, ca de mort si miros ingrozitor. Bine, nu stiu ce gust are un mort, dar asa asociez eu gustul si mirosul. Nu stiu daca au carne de animale moarte, dar cert e ca asa miros.
In schimb, mai mananc ocazional inghetataaltceva nimic.
Erato am vazut zilele acestea Food Inc, si ce am am flat acolo, pe langa ce mai stiam, m-a cam facut sa ma gandesc sa renunt la carnea din comert, numai daca nu o cumpar de la un taran, in rest nu.

Daca ai vedea in ce conditii sunt crescute aceste animale, nu pot merge, cresc mult prea repede, si e o inghesuiala.... nu am cuvinte.

Iar carnea de la MC, in 2007 a provocat un scandal urias in SUA, era infectata cu salmonella si E.Coli, cu cea din urma toti doctorii incearca sa ma convinga ca e normal sa o ai... imi vine sa imi ies din minti, cand ii aud. Cum poate fi normal cand se moare de la asta. Am impresia ca nici macar ei nu isi dau seama ce li se preda la facultate, invata ce scrie in carte si atat, si cand sa iti dea o explicatie stiintifica, ooops, nu stie nimeni nimic, cauta pe google, mai nou aud...

Si sa vezi ce solutie au gasit in prezent. Trateaza carnea cu amoniac ca sa nu mai fie imbolnaviri cu cele de mai sus.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat