View Single Post
  #230 (permalink)  
Vechi 28 dec 2010, 11:35:38
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul


E ok Laurra, nu ai gresit cu nimic. Da, poti manca si iaurt din acela, dar doar la mese PL.

Nu e de la ulei, e de la zeama de lamaie care ti-a ars pielea. Zeama de lamaie actioneaza ca un acis, de aceea se recomanda in mastile de purificare, dar doar pt tenurile grase sau mixte.
Pt un ten uscat, sau sensibil e bine sa te limitezi la o exfoliere delicata.
Mersi Ame,tu de unde stii atat de multe????[/QUOTE]

Laurra, eu am fost tipul ala de copil respins de restul de seama lui, de mine radeau toti, faceau glume proaste pe seama mea, etc. Si eu eram f. cumintica si linistita si rusinoasa si fricoasa.
Dar asa am citit mult, nu carti de stiinta, ci romane, povesti, si, de pe la 12 ani, reviste, multe reviste de adolescente.
Si am tot invatat, tot de pe atunci am inceput sa am si primele experiente cu machiajul.
Si cum nici tenul meu nu e perfect, la fel parul, unghiile, etc., am vrut sa stiu cum sa fac sa arate bine.
Si am incercat diverse, de la masti care mi-au facut tenul varza, pana la produse de firma f. scumpe.
Am facut si curs de asa ceva in cadrul unui seminar.
Si acum stiu de toate, plus ca mi-a placut mereu biologia, am vrut sa aflu mai multe despre corpul uman.
Acasa urmaream toate emisiunile legate de spitale, boli, operatii estetice, etc. pe care le gaseam pe posturile tv.
Aici nu am la ce sa ma uit ca mosul meu nu are decat vreo 4 posturi tv nationale.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]