Subiect: Craciunitze sexy
View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 15:16:33
sandra24's Avatar
sandra24 sandra24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Craciunitze sexy

Citat:
Anterior postat de basalic gina Vezi mesajul
...
da din pacate am 71 kg cu siguranta am oasele grele pt ca atunci cand aveam 60 kg toata lumea imi spunea ca sunt prea slaba in schimb eu ma simteam bine....cat despre celulita si eu am....plus ca la mine se plimba (carnea si pielea) desi am facut sport dar din cauza greutatii mari pe care am avut92kg a slabirii si iar a ingrasatului ....am ajuns aici....mi e ciuda de mor cand stiu cat m am chinuit.....
cum adica ti-e ciuda?nu esti mandra de tine ca te-ai chinuit atat/?satisfactiile vin de unde e cel mai greu sa obtii succes...eu una ma consider de 2 ori invingatoare ca m-am mobilizat sa slabesc si m-am lasat si de tigari de pe 17...nu se impaca prea bine sportul cu fumatul ...si alt factor important e stresul...cu cat ne stresam prea tare de un lucru sa il facem cu atat iese mai prost..asta o spun din proprie experienta...eu m-am hotarat sa privesc lucrurile altfel...sa privesc totul cu bucurie si sa nu vad slabitul ca pe o corvoada...mai degraba ca pe un drum frumos pe care trebuie sa il parcurg spre marea satisfactie de la sfarsit
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat