View Single Post
  #2466 (permalink)  
Vechi 05 feb 2011, 14:56:32
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Vreau sa imi cer scuze fata de fetele din grupa mea de concurs. Din pacate ziua de ieri nu o pot pune la meniu. A fost cu abateri, multe. A fost de fapt un dezstru. Asa ca nu ar fi corect sa primesc punct pt ea.
Stiu ca asta va trage in jos echipa. Sper ca aceasta zi sa ma faca sa nu mai gresesc deloc pana la Paste.
Imi pare rau!
Va pup!

Ame, daca ai fi perfecta si nu s-ar intampla sa ai o zi proasta din cand in cand nu ai mai fi om, ci robotel. Eu cred ca tu esti un model pentru noi, fanele lui Montignac, te rog sa nu fii mai aspra cu tine insati decat trebuie. Asuma-ti greselile zilei de ieri fara sa te mai gandesti la ideea ca tragi echipa in jos. Daca iti pui meniul si mergi mai departe iti descarci sentimentul de vina pe care il ai acum si poti peste o vreme sa privesti obiectiv la ziua asta. E bine sa iti propui sa nu mai gresesti pana la Paste, dar nu uita sa acorzi organismului cate o supapa de descarcare pentru a putea merge mai departe.

Eu te pup si te imbratisez cu multa caldura

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor !
Eu am inceput weekendul nu tocmai bine .... dupa cum va spuneam ziele astea, de azi am reinceput varianta 1 slabire - dr Man si m-am si cantarit ca sa vad cum stau ....si , cantarul mi-a facut o supriza de mari proportii.....prima data dupa 5 luni de Monti,Man , whatever, am constatat ca m-am ingrasat in loc sa slabesc.... cu 1 kg! superb , ce mai zic.... de la 55,2 acum cateva sapt la fix 56,2.
Ultimele 4 zile am mancat foarte mult caloric, desi conform, poate si din cauza ca am fost la cm toata saptamana asta am mancat atat, si mai ales stresul de la munca ..dar asta nu poate decat sa imi intareasca convingerile mele ....ca pacreasul nici la anu si la multi ani nu se va regla in nici un fel ....asta e doar o poveste din cartea lui Monti... sincer acum , nu stiu cum naiba am reusit sa pun un kg ..... pot numara pe degete abaterile avute in astea 5 luni de Monti : am baut in concediu in octombrie un pahar de Sangria care probabil continea zahar, am mancat de Craciun salata de boeuf (continea cartofi), am baut cam mult cola zero in ultima vreme.
Raman la concluzia mea , ca daca vrei sa mananci mult si sa fii slaba , asta e doar un vis urat pe care trebuie sa il uitam .....trebuie sa mancam controlat si la mentinere si pentru tot restul vietii ....
Am inceput de astazi un nou ciclu de slabire si vreau sa ma tin de el ....
Va pup pe toate, va doresc un weekend superb si sper sa veniti cu rezultate mult mai bune decat ale mele .
Flower, abaterile tale nu au nici o legatura cu cantarul. E suficient sa traiesti in stresul cotidian pe care il ai la servici ca sa ajunga organismul sa se seteaze pe auto-stocare in ideea ca vor veni vremuri grele. Plus ca daca nu dormi bine noaptea se vede imediat la cantar. E verificat, eu daca dorm bine e ok, daca nu, cantarul urca...
Te pup si iti doresc sa te poti relaxa macar in weekend

Citat:
Anterior postat de Ioana Dobre Vezi mesajul
Fetelor! Am primit aparatul foto cadou

Stiu ca nu mi-am facut publica data nasterii, dar sambata e ziua mea

Asa ca o sa il inaugurez cu poze pentru site Sper sa pun maine poze cu mine la 61 kg
LA MULTI ANI! Ioana, sa fii iubita si fericita
in mod normal iti trimiteam un tort, dar acum cred ca ai fi mai multumita cu niste wasa sau, si mai bine:


__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!