View Single Post
  #2468 (permalink)  
Vechi 06 feb 2011, 20:47:21
mariy67's Avatar
mariy67 mariy67 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Dieta: mancat putin
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 208
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de syyylviuta Vezi mesajul
Mary
Iti multumesc pentru cuvintele tale, imi dau seama ca tu esti multumita de tine si vrei sa transmiti aceasta multumire si celorlalti, ceea ce e tare frumos.
Probabil ca asta e problema mea, nu sunt asa motivata. Sotul ma place oricum (si el a fost grasut, a slabit cu mine acum 20 kg), copiii sunt mici, nu pot sa-mi spuna inca "mami , esti frumoasa", iar mie imi place sa mananc. Nu pot sa zic ca urasc cum arat, o faceam cand aveam suta, acum deja sunt multumita (am o structura osoasa, nu se vede chiar asa rau), si in afara de asta mie mereu mi-au placut femeile cu forme, nu cele slabe bat.
Recunosc ca daca as mai da jos vreo 10 kg, as fi chiar incantata, dar caut motivarea sa ajung acolo. Concursul asta e bun, chiar vreau sa castigam, asa ca ma impinge oarecum sa merg mai departe.
cuvintele sunt spuse din suflet,de un om care a trecut ani buni prin starile prin care trceti multe dintre voi.
eu sunt capricorn.
au si o caracteristica urata.lasa-ma ca sa te las.
dar in momentul in care fereasca Dumnezeu isi pun ceva in cap,nu se lasa pana nu reusesc.
asa vreau sa fii si tu.
si inca in pozele unde sunt mai slabuta,aveam cu 5 kile in plus.
revin cu poze doar cand ajung la 53 asa cum IMI DORESC.
deci...
de maine,facem ce ti-am spus,da?
nu calcam pe alaturi.
incearca dimineata sa mananci fructe-multe,o farfurie plina de fructe taiate cubulete.
ca prin minune,nu vei avea pofta de dulce toata ziua,si iti va tine de foame vreo 5 ore.
crede-ma .
nu accept refuzuri.
te pup,cu mult drag.
__________________
Sa slabesti nu e greu.Greu e sa te mentii.
mariy67, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1545 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 512 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat