View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 21 nov 2010, 11:44:46
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul
Eu am inceput cu zumba basic, pana am invatat miscarile, acum ma descurc! Le dovedesc eu pe alea, in curand!
Imi place foarte mult zumba, mi-e comod ca e acasa, eu una n-as da bani sa merg sa fac in alta parte decat acasa... daca intr-o sala de sport/dans/etc pot, pot si acasa si oriunde!

Mi-ar trebui niste gantere !
Ma gandesc cum sa o prostesc pe mama sa-mi dea bani!

Ce fain de voi, ca unele munciti!
As vrea si eu! Vreau Vreau! Sa fac imposibilul posibil, sa impac si capra si varza, o sa caut o sa caut!

Spor la alergat Livia!
Sa ai o zi superba, ca tine!
draga mea, nici eu nu am gantere, si nici nu as da banii pe ele improvizeaza-ti din niste sticle de Pepsi (ca au forma cea mai buna pt a fi apucate) de 0,5 sau de 1 litru daca nu-ti place cu apa, poti sa le umpli cu nisip, asa si alea de 0,5 sunt mai grele de fapt

nici mie nu-mi place la sala, e prea "public" totul, si sportul in general il fac singura dar de dansat, tot tre sa dansezi cu cineva

iti doresc si eu tie o zi fantastica
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]