View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 02 dec 2009, 20:26:41
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Idei de munca la domiciliu

Citat:
Anterior postat de Adelayde Vezi mesajul
Chestia cu un job pe net ...si cu desenatul web desing..sunt cumva siteuri care cauta persoane pentru asa ceva ? Sunt necesare si cunostiinte de informatica sau doar desenul conteaza sa nu fie ceva in genul editare in html sau de genu'.
Buna Adelayde
Depinde de job, de firma, si de postul care ti se ofera.
De cele mai multe ori e nevoie de cunostinte basic in html, java, etc. eu nu ma pricep in astea.

Cand m-am anagajat eu, se cauta strict jobul de designer, eu faceam doar interfete de site, machete pentru brosuri..... intre timp am invatat si flash, asa ca a fost un plus, stiind action script-ul.

In general, trebuie sa stii bine programe ca Photoshop, Flash pentru siteuri, si Corel, InDesign, Freehand pentru brosuri, diverse pliante......

Cand am fost la interviuri (acum vreo 6 ani), la postul de webdesign, se cerea photoshop si flash, dar cei mai multi vor si html, si java si nu mai stiu ce ciudatenii....

Daca stii doar photoshop incearca la un job cu design de afise, postere film (de obicei ti se da un film pentru care sa faci un poster, acesta e interviul si dupa aceasta tema se face selectia), pliante, flyere, machete.... practic in zona chestiilor care se tiparesc.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat