View Single Post
  #2538 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 18:59:04
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Eu nu prea imi fac probleme cu Craciunul pentru ca nu stiu daca voi putea sa ajung acasa la mine sau la al meu , iar singura nu imi voi face bunatati.
Acasa sigur m-ar fi tentat si pe mine salata boeuf cu morcovi fierti , imi place asa mult Dar trebuie sa o uit cel putin pana la mentinere.
Cozonac as putea face cu faina SM dar nu ma pricep si nici nu stiu ce ar fi permis sa punem inauntru. Presupun ca e exclus stafide, nuci, etc.
Eu de craciun voi pregati un desert conform de la sfarsitul cartii DrMan ,si ma voi inarma cu ciocolata neagra si dietetica -cu fructoza. As vrea sa fiu si eu atat de ambitioasa ca tine,dar la mine e mai greu. Bunicii vor trimite cu siguranta prajituri la greu ,iar mama trebuie sa faca si ea cateava,pentru ca sora mea si tata nu sunt la nicio dieta.
Cu salata de boeuf si produsele din porc nu voi avea probleme,nu prea mi-au placut niciodata Sunt fericita de craciun daca mananc o salata cu piept de pui Si daca reusesc sa o duc cu dulciuri conforme...va fi super.De revelion va fi mai greu Dar voi gasi eu o solutie
Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Intru sa va dau buna seara si imbratisari cu pupici mai putini,pt ca sunt racitaEE,dar o sa treaca si raceala,si imi vine mie iar cheful de vorba!
meniu 5.10

1 ou fiert,1 felie branza proaspata,1 ardei gras,cafea
1 portocala,caise uscate 100 gr
1 branzica de casa(200 gr) cu 1 ardei gras
2 mere
apa cu lamaie(1 l),ceai fructe(1 l)
o portie supa fasole boabe,4 chiftelute conforme,300 gr struguri
Am constatat ca fructele mai ajuta sa suport raceala mai usor,de aceea am consumat mai multe decat de obicei.
Mers pe jos 2 km.
Sa aveti o seara frumoasa,cu caldura interioara si exterioara!
Insanatosire grabnica,Lidiuta Ai multa grija de tine,o seara frumoasa iti doresc
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]