View Single Post
  #255 (permalink)  
Vechi 12 mar 2010, 13:04:03
crina38's Avatar
crina38 crina38 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
sa sti ca nu ma prea descurc,am vazut ca te-ai uitat si chiar ma gandeam "oare mi-ai scris" dar nu stiam unde sa intru. Acum cand sa ma las pagubasa am vazut ultimul mesaj da la crina.M-am bucurat ,asa ca daca m-ai fac cate-o boacana sa ma intelegi.Nu stiu de unde sa schimb ''sunt in trecere'' ca eu chiar nu as vrea sa fiu doar in trecere.Si acum sa trecem la problema noastra . ce schimbari am facut : am exclus painea ,dulciurile ,mezelurile,sucurile din comert,seara daca ma roade foamea mananc o gulie ,o portocala.Am incercat supa cu varza dar fara niciun rezultat.Cu ce ma impac mai greu -cu apa.Zice ca e mai greu la inceput cu nemancatul seara dar pe urma te obisnuiesti.Sper ca tare-mi lipseste rontaitul acela seara,dupa ce-mi terminam treaba si ma puneam in pat la TV.Abia astept sa vad primele rezultate .Saptamana viitoare ma cantaresc.Sper sa nu fiu dezamagita.Maine imi fac o ciorbita cu leguma si un piept de pui la cuptor ,fara garnitura,cu salata.Si asta e. ,am mai mult de gatit pt.sotul(care radea de mine cand am scris prima data pe acest forum)si pt.baiat,caci am si eu un baiat care merge pe 17 ani.Cam atat am schimbat deocamdata,sa nu mi se para prea greu.

vad ca ai primit raspunsul pentru" sunt in trecere".Si eu am avut aceeasi intrebare de ce " in trecere"?Si eu tot cam ca tine sunt , doar am eliminat nu m-am bagat inca la un regim serios, mai incolo dupa ce mai dau jos vreo 5 kg.Nu ai zis nimic de sport.Ceva miscare trebuie.Tot asa step by step
Ai baiat mare , sa-ti traiasca !Fetita mea merge pe 10.A inceput sa faca abdomene cu mine.M-a lasat mult in urma...Sa ne spui ce rezultate ai avut dupa cantarire.Vezi ca lumea pe aici se si masoara( talie, sold, pulpe...).E si asta un indicator

va pup
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]