View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 12:49:44
justbelieve's Avatar
justbelieve justbelieve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Ajutor slabutelorr!!!

Citat:
Anterior postat de Claudya Vezi mesajul
Buna slabutelor,dupa cum ati vazut si titlul am nevoie de ajutor.Saptamana viitoare o sa ma duc intr-o excursie in care in traseu se include si Felix(pentru a face baie)si eu numai cand ma gandesc ca va trebui sa ma dezbrac in costum de baie ma ingrozesc .Am o burta oribila,aprox. 82 de cm,nu stiu exact pentru ca inainte sa mananc cu o ora am vreo 79-80 iar dupa ce mananc ma balonez si incepe sa creasca cu 2-3 sau chiar 4 cm.Va rog ajutati-ma,ce exercitii,dieta orice sa fac/sa tin ca sa scap de cativa centimetri.Vreau neaparat sa ma duc in excursia aceea,si nu am aflat de ea doar azi.Numai cand imi imaginez cum arat in costum de baie si cum o sa rada toti cunoscutii de mineimi vine sa ma apuc de plans.Ce ziceti ma ajuta Tae-bo sau Hip hop abs care se gasesc pe internet si au fost postate si aici.Va rog ajutati-ma dar nu am cum sa dau jos cativa centimentri de pe burtica intr-un timp asa de scurt nu-i asa?Totusi orice sfat este binevenit pentru ca eu oricum o sa incerc.
Buna si bine ai venit
In primul rand nu ai cum sa ai masurile pe care ti le doresti tu la burta intr-o saptamana.Pana saptamana viitoare mare lucru nu poti face,dar cred ca poti da jos cativa cm.Asta depinde de la organism la organism.
Si nu conteaza numai sportul,ci si o alimentatie sanatoasa.
-inlocuieste painea alba cu cea integrala/neagra/graham
-inlocuieste zaharul cu indulcitori(fructoza,zaharina)
-mananca multe fructe si legume
-bea minim 1 l de apa pe zi(apa,ceai neindulcit,apa cu lamaie)
-elimina prajelile
-redu dulciurile
-elimina produsele de panificatie
-evita fast food-ul
Tae bo sau hip hop abs ajuta,cu conditia sa fie practicate cu regularitate
Sper ca ti-am fost de folos,daca ai intrebari nu ezita sa o faci
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."

Răspuns cu citat